вторник, 11 юли 2017 г.

На Голямата Базилика



- Извинявайте, къде се намира Голямата базилика? - питахме пълничкия мъж, покатерен на една стълба в коридора на музея на Националният историко-археологически резерват „Плиска“, който съсредоточено мажеше с валяк стените.

Той огледа внимателно единия, после другия край на коридора и колебливо отвърна:

- Сигурно е някъде навън...

Благодарихме му, успокоени, че не са прибрали базиликата заради росналия преди малко дъждец, и смело поехме тримата - аз, Меги и Деси, да дирим в необятното навън Голямата базилика. Намерихме я на около километър от руините на Плиска, окъпана в следобедното априлско слънце и готова да позира пред фотоапарата ми.

























Няма коментари:

Публикуване на коментар