- Извинявайте, къде се намира Голямата базилика? - питахме пълничкия мъж, покатерен на една стълба в коридора на музея на Националният историко-археологически резерват „Плиска“, който съсредоточено мажеше с валяк стените.
Той огледа внимателно единия, после другия край на коридора и колебливо отвърна:
- Сигурно е някъде навън...
Благодарихме му, успокоени, че не са прибрали базиликата заради росналия преди малко дъждец, и смело поехме тримата - аз, Меги и Деси, да дирим в необятното навън Голямата базилика. Намерихме я на около километър от руините на Плиска, окъпана в следобедното априлско слънце и готова да позира пред фотоапарата ми.
Няма коментари:
Публикуване на коментар