Избягвайки пренаселените курорти, които в най-добрия случай приличат на Златни пясъци, а в най-лошия - на Слънчака, решихме да подходим авантюристично, боднах с пръст една точка на картата, представляваща селце на морето, и реших да отидем там - нямаше начин в това затънтено село, отдалечено на 15-20 км от основната пътна мрежа, да нямат някакъв див плаж, удобен за следобедно къпане. Селцето се казваше Spille, и прочутата ми навигация Garmin изобщо отказа да знае за подобно поселение на територията на Албания. За щастие, джобната ми навигация от телефона Here се оказа курназ и се зае да ни покаже пътя. Минавайки през поля, ниви и забутани селца, включително и през селце с пазарен ден
Най-накрая се добрахме до морето и попаднахме на един голям, превъзходен пясъчен плаж, при това с един-единствен хотел на брега на морето. Благословихме мига, в който решихме да кривнем от утъпканите туристически пътеки и се втурнахме бегом към морето.
Няма коментари:
Публикуване на коментар